رابیتس نانو چیست و چه کاربردهای دارد؟

همه ما در زندگی روزمره با انواعی از فناوری‌ها سرو کار داریم. بسیاری از این فناوری و تکنولوژی تا حدود زیادی در رفع نیازها‌ی روزمرگی ما موفق هستند.جایگاه ویژه آن‌ها در صنعت سبب شده‌است که انسان در رفع نیاز‌هایش راحتی بیشتری داشته باشد‌. 

دردنیای امروز همه کشورها برای رشد و پیشرفت و ارتقای سطح و کیفیت زندگی ملت نانو فناوری را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده‌اند. نانو در حقیقت رشته جدیدی نیست بلکه مواد و ساختار شکل گیری و روش‌های به کار گیری در رشته‌های مختلف را تغییر می‌دهد‌.

رابیتس نانو چیست و چه کاربردهای دارد؟

قیمت رابیتس

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت رابیتس با ما تماس بگیرید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

نانو تکنولوژی در رابیتس نانو

رابیتس نانو رویکرد جدید از عنصر‌های جدیدی معروف به نانو ساختار و نانو مواد تشکیل شده است. مواد و ساختار رشته‌ها در بعدهای مختلف نانو دارای خاصیت‌های گوناگونی ‌می‌شوند و نانو به فهم و کنترل خاصیت همین مواد و ساختار می‌پردازد. نانو وتکنولوژی یکی از راه‌های میسر در راه کسب موفقیت و هم چنین قدم در مسیر پیشرفت است.

طبق سال‌های گذشته‌، دانشمندان تلاش کرده‌اند تا مطابق همین ذرات نانو یکسری مواد جدید براساس حوزه کاربرد‌ آن‌ها ساخته شود. می توان گفت که تلاش‌های دانشمندان تا حدودی در این زمینه میسر بوده و توانسته‌اند که فلزاتی در حوزه نانو ساختاری با ویژگی‌های مکانیکی و فیزیکی بسازند.

به طور کلی، تعرفه رابیتس بر اساس عوامل مختلفی قابل تعیین است. برای مثال، ویژگی هایی که به رابیتس اضافه می شودف موجب تغییر تعرفه رابیتس می شود. زیرا این ویژگی ها کیفیت و موارد دیگر رابیتس را افزایش داده و در نتیجه موجب تغییر در تعرفه رابیتس می شود. 

نانو تکنولوژی در رابیتس نانو

همه چیز در مورد رابیتس نانو

رابتیس و انواع مختلف آن چیست؟

رابیتس‌ ها انواع مختلف و گوناگونی دارند آن‌ها براساس تعداد ستون، وزن، تعداد چشمه‌هایی که بین ستون‌ها قرار دارند به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. باتوجه به همین ویژگی‌ها است که کاربرد‌های گوناگونی پیدا می‌کنند.

به علاوه، همانطور که در ابتدا گفتیم، قیمت وال پست منقطع هم در انواع و دسته های مختلف به دلیل ویژگی های متفاوتی که دارد، تفاوت هایی را شامل می شود که این تفاوت ها از عوامل بسیاری تاثیثر می پذیرند. 

انواع گونه‌ های رابیتس

تعداد پل یا ستون اولین ویژگی رابیتس نانو می‌باشند. این ستون‌ها در انتهای دارازای رابیتس‌ها قرار گرفته‌اند‌. تعداد ستون و پایه‌های رابیتس‌ها بستگی به چگونگی تولید رابیتس دارد. در کشور ما رابیتس های تولید شده در قالب ۹،۱۱،۱۳،ستون می‌باشد. رابیتس ها با تعداد ستون بیشتر قابلیت تولید شدن را دارند. 

رابتیس و انواع مختلف آن چیست؟

وزن برگه‌ ها و تورهای رابیتس چقدر است؟

یکی دیگر از ویژگی های “رابیتس‌ نانو” وزن تورهای رابیتس‌ می‌باشد. وزن این تور یا به عبارتی دیگر برگ‌ها طبق قطر ورق گالوانیزه  شناسایی  می‌شود. هرچقدر قطر ورق به کار برده شده بیشتر باشد مشخصا رابیتس تولیدی هم دارای وزن بیشتری است. 

راویز بندی روش ساختمانی و چند منظوره بوده که در انواع گوناگون برای هدف‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نکته را بدانید که فرایندهایی مانند نصب و … ممکن است بر قیمت هر محصولی تاثیر بگذارند. برای مثال، قیمت فلنج ممکن است برای نصب تغییراتی را داشته باشد. البته این موارد به قرارداد شما با فروشنده بستگی دارد. 

یکی دیگر از انواع کاربردهای راویز بندی، استفاده از آن برای ساخت سقف‌های سبک و مقاوم در مقابل فشارهای متفاوت است. قابلیت سبک وزنی این نوع راویز بندی، سبب آسانی در ساخت و نصب آن می‌شود. چنین راویزی با افزایش مقاومت ساختمان، قادر است گزینه مناسب برای ساختن سقف‌های امروزی و مدرن، باشد.

وزن ورق‌های فلزی از لحاظ مختلف، بسیار اهمیت داشته است. اول اینکه برای انتصاب قیمت راویز یا ورق فولادی مشبک باید اول وزن رابیتس گالوانیزه گرم و یا سرد را محاسبه کرد و سپس قیمت آن را بر اساس هر واحد وزنی محاسبه نمود. 

رابیتس نانو را بر اساس هدف و نوع استفاده دسته بندی می‌کنند:

رابیتس فلزی

این نوع رابیتس، یک رابیتس فلزی گسترده است که می‌تواند سوراخ‌هایی به شکل الماس تولید کند.

رابیتس با لبه خود محور

این نوع رابیتس برای جلوگیری از نفوذ مواد در سطوحی به کار می‌رود که جامد هستند.

رابیتس گوشه‌ای

این نوع رابیتس همان گونه که از نامش پیداست برای  استفاده در گوشه‌های دیوار به کار می‌رود.

زمانی که ورق هایی از جنس فولاد گالوانیزه تولید می‌شوند. سازندگان از آن‌ها در ساخت گونه‌های مختلف لوازم فلزی استفاده می‌کنند.

وزن برگه‌ ها و تورهای رابیتس چقدر است؟

چشمه‌ های رابیتس و تقسیم بندی آنها به چه شکل است؟

چشمه یا روزنه‌هایی که بین تور‌های رابیتس وجود دارد معمولا بین دو تا سه چشمه هستند. هر چقدر که تعداد این این چشمه‌ها در یک تور یا برگه رابیتس کمتر باشد. رابیتس دارای بعد‌های بزرگتری ‌می‌باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت هر نوع محصولی مانند قیمت میلگرد استیل، از کاربردهای آن تاثیر می پذیرد. قیمت میلگرد استیل در کاربردهای متفاوت به دلیل ویژگی و حجم مورد نیاز متفاوت برای هر پروژه، تفاوت هایی را داراست.

علاوه بر آن، قیمت ورق آلمینیوم هم مانند سایر ورق ها و میلگردها و همینطور رابیتس، از کاربردها تاثیر بسیاری می پذیرد. کاربردهای ورق آلمینیوم تاثیر بسیاری بر قیمت آن گذاشته و به طور کلی بر صنعت ساخت و ساز هم تاثیر بسیاری گذاشته اند. 

تقسیم بندی رابیتس

  • ما می توانیم رابیتس‌‌ها را براساس وزنشان به گروه‌های سبک، نیمه‌ سنگین، سنگین، فوق سنگین تقسیم بندی کنیم. باتوجه به مطالبی که قبلا گفتیم میزان وزن نانو رابیتس تا حدود زیادی بستگی به درجه قطر و ضخامت ورق گالوانیزه دارد.هم چنین برای خرید رابیتس‌ها، معیاری که برای خرید و فروش آن‌ها وجود دارد وزنشان ‌است.
  • رابیتس‌ها براساس ورق یا چشمه‌ها هم به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند.
  • در این تقسیم بندی رابیتس‌ها براساس تعداد تور و ورق‌هایی که دارند تقسیم بندی‌ می‌شوند. 

چشمه‌ های رابیتس و تقسیم بندی آنها به چه شکل است؟

قابلیت‌‌ های نانو رابیتس چیست؟

رابیتس‌ها دارای قابلیت‌های زیادی در صنعت ساختمان سازی هستند. ورق و تورهای رابیتس به گونه‌ای ساخته‌شده‌اند که بتواند مصالح ساختمانی از جمله گچ و سیمان و ملات را در خود حفظ کند و اجازه ریزش را به آن ندهد.

کاربرد‌های نانو رابیتس در ساخت ‌وساز

افراد برای استفاده از رابیتس نانو به ابزار‌هایی چون، میلگرد، قوطی با برگ‌های رابیتس، نبشی و .. احتیاج دارند.

رابیتس در ساخت سقف کاذب

بیشتر اوقات بنا و معماران نانو رابیتس را برای کارهای تزئینی و دکوری به کار می‌برند. از جمله این کارها عبارتند از: گچ بری، دکوراسیون داخلی، گل‌های سقفی، اپن اشپزخانه، طرح‌های مارپیچ وار برای روشنایی پنهان و…

قابلیت نانو رابیتس در ظاهر و حجم ساختمان

رابیتس بیشتر اوقات برای نماهای خارجی ساختمان، زیبا سازی فضای بیرون، گونه‌های مختلف طرح، سر درب ورودی، طرح‌های گوناگون معماری کاربرد دارد.

قابلیت رابیتس در پیشگیری از ترک

یکی از قابلیت‌های رابیتس، جاگیری دقیق رابیتس روی دیوار‌ها و ستون‌ها در جهت تماس با دیوار، به منظور جلوگیری از ترک دیوار است. بسیاری از افراد برای بهبود ترک های روی دیوار و خوردگی‌ها از رابیتس استفاده ‌می‌کنند.

قابلیت رابیتس در پوشش دادن به دیوارهای کاذب

ما می‌توانیم از انواع رابیتس برای پوشش دادن تاسیسات چون لوله‌های آب، برق و گاز استفاده کنیم. هم چنین می می توانیم با استفاده از رابیتس دیوارهای کاذبی را در کنار آسانسور با نصب سنگ‌های تزئینی و فانتزی بر روی آن بکار ببریم.

قابلیت رابیتس در ریختن بتن

یکی از قابلیت‌های دیگر رابیتس نانو در ساختمان سازی، در قسمت قطع ریختن بتن است. این نقاط با توجه به نظر مهندسان عمران تشخیص داده‌ می‌شود.

قابلیت‌‌ های نانو رابیتس چیست؟

فواید رابیتس نانو چیست؟

رابیتس‌ها دارای فواید و مزیت‌های خاصی می‌باشند:

  1. رابیتس‌ها دارای روزنه‌های برای عبور جریان آب یا هوا و نور هستند. در کنار روزنه‌های کوچکی که برای عبور آب و هوا و نور وجود دارد، مانعی هم برای عبور مواد درشت تر است. این فایده رابیتس سبب شده‌ است که آن را برای سقف به کار ببرند.
  2. مزیت دیگر رابیتس می‌توان به لبه‌های رابیتس اشاره کرد که این لبه‌ها بی حفاظ هستند. این لبه‌ها با توجه به ویژگی خاص خود انقباض و کشش بیشتری را تحمل می‌کنند.
  3. رابیتس به نسبت سایر وسایل توری به دلیل وزن یکسان و برابر از مقاومت بالایی برخوردار است و بسیار مقاوم می‌باشد رابیتس سطح بیشتری را نسبت به توری مرغی دارد.
  4. رابیتس‌ نانو هیچ گاه به شکل کامل قطعه قطعه نمی‌شوند وهمین ویژگی سبب شده‌است که ستون‌ها و چشمه‌ های رابیتس به یکدیگر متصل باشند و از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشند.
  5. رابیتس‌ها برخلاف یک ورق توری ساده می‌توانند فشار زیادی را تحمل کنند و فشار وارده را بر سرتاسر توری پخش کنند.
  6. بسیاری از مجسمه‌سازان از رابیتس نانو برای شکل دادن به مجسمه‌های سه‌بعدی استفاده می‌کنند.

در کشور ایتالیا برای ساخت سطوح و شکل‌های منحنی از رابیتس‌ها استفاده می‌کنند.

فواید رابیتس نانو چیست؟

مقایسه انواع رابیتس با یکدیگر

رابیتس، نوعی ورق مشبک فلزی است که در صنعت ساختمان‌سازی کاربردهای فراوانی دارد. این ورق‌ها از مفتول‌های فولادی با ضخامت‌های مختلف ساخته می‌شوند و در اشکال و اندازه‌های گوناگون به بازار عرضه می‌شوند. تنوع رابیتس‌ها انتخاب را برای مصرف‌کنندگان دشوار می‌کند. 

در این جدول به مقایسه انواع رابیتس با یکدیگر می‌پردازیم تا انتخاب را برای شما آسان‌تر کنیم:

نوع رابیتسورقوزناندازه چشمه
رابیتس گالوانیزهگالوانیزهسنگینبزرگ
رابیتس سیاهسیاهسبککوچک
رابیتس سبکگالوانیزهسبککوچک
سخن پایانی

نانو رابیتس در حقیقت فناوری و تکنولوژی جدیدی است که به تازگی وارد زندگی انسان‌ها شده است. این فناوری باعث شکل گیری تغییرات وپیشرفت های بزرگی در زندگی‌انسان ها شده است. بسیاری از افراد رابیتس را در ساخت بسیاری از ساختمان‌ها استفاده‌می‌کنند. بدون شک می‌توان گفت که رابیتس انتخاب بسیاری از معماران ک بنایان است و این انتخاب به دلیل وجود خاصیت و ویژگی‌هایی که در رابیتس وجود دارد.

امروزه افراد برای ساخت بهترین ساختمان‌ها و هم چنین لوکس ترین،از رابیتس‌ها هم برای مقاومت و هم برای تزئین و زیبایی ساختمانشان استفاده می‌کنند. در بسیاری از کشور‌ها پیشرفته که  این فناوری بسیار پیشرفت کرده است از رابیتس‌ها در بسیاری از صنایع با توجه به ویژگی های مختلفی که دارد استفاده می‌کنند.

02168517000